Interesujesz się fotografią? Wejdź koniecznie!- OKFS 2022

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, jest konkursem organizowanym przez studentów dla studentów. Poza aspektem konkursowym, projektowi towarzyszy cykl warsztatów fotograficznych, wystaw i prelekcji, odbywających się w największych miastach Polski. OKFS to nie tylko konkurs, to także inicjatywa, przybliżająca dziedzinę sztuki, jaką jest fotografia.

W tym roku w Poznaniu przygotowaliśmy następujące wydarzenia:

1️⃣ Fotografia podróżnicza – warsztaty online

Online | ŚRODA, 23 MARCA O 18:00 – 19:30

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1NdoT600p

Zapraszamy na spotkanie z fotografem Jakubem Rybickim. Opowie on o tym, jak przekuć wizje w zdjęcia, jak się przygotowuje do zdjęć i ogólnie o fotografii podróżniczej. Był również w Ukrainie podczas poprzedniego kryzysu, więc opowie o tym, jak to jest fotografować w obliczu walk i zmagań z bronią w ręku.

2️⃣ Oblicza równowagi – studium balansu

Park im. Jana Pawła II | PIĄTEK, 1 KWIETNIA 2022 O 14:30

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1D9kSlyQA

Chcielibyśmy zaprosić Was na foto-spacer, którego tematem przewodnim będzie równowaga i razem z wami uwiecznić na zdjęciach jak najróżniejsze oblicza równowagi w otaczającej nas przestrzeni.

3️⃣ Bunt i rewolta w poszukiwaniu równowagi

Collegium Heliodori Święcicki | PIĄTEK, 8 KWIETNIA 2022 O 17:00

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1fDDN4ZE1

Zapraszamy na podróż przez ujęte w sztuce różnorodne oblicza wolności oraz buntu. Grażyna Grasa Nowacka opowie Państwu w którym miejscu kreatywność oraz sztuka spotykają się z walką o wolność.

4️⃣ Cyjanotypia – stwórz własną szlachetną odbitkę

Collegium Heliodori Święcicki | SOBOTA, 9 KWIETNIA 2022 O 10:00

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1y8NSCnr9

Jeśli fascynuje Cię tradycyjna fotografia i chcesz postawić pierwsze kroki w szlachetnych technikach fotograficznych – te warsztaty są dla Ciebie!

5️⃣ Równowagi Poznania- fotograficzna gra miejska

Poznańska Cytadela | SOBOTA, 9 KWIETNIA 2022 O 11:30

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4B6wWbA9Y

Nazwa nawiązuje nie tylko do naszego miasta, w którego przestrzeni rozgrywać będzie się gra, ale również do filozoficznego terminu oznaczającego odkrywanie, eksploracja zjawiska bądź też bytu.

6️⃣ Fotografia w punkt – warsztaty z dynamicznej fotorelacji

Jezioro Rusałka | CZWARTEK, 14 KWIETNIA 2022 O 13:00

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1CtWMh4K8

Serdecznie zapraszamy na grę w siatkówkę plażową nad Jeziorem Rusałka o godzinie 13:00, podczas której zostaną także poprowadzone warsztaty z dynamicznej fotorelacji.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie, który organizowany jest pod hasłem “równowaga”. Więcej informacji oraz wszystkie wydarzenia na facebookowej stronie konkursu!