Kim jesteśmy?

Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM to organizacja, która daje przestrzeń do rozwoju, poznawania nowych ludzi, przełamywania własnych barier i realizacji pomysłów. Aktywizujemy studentów do działania, a także zwracamy uwagę na zasadnicze problemy w życiu akademickim. Chcemy, żeby dzięki nam studenci nie bali się wyrażać własnej opinii na tematy polityczne, społeczne, czy światopoglądowe. Działamy w imię maksymy Nie Zmarnuj Studiów.

Zależy nam na tym, abyście Wy – studenci – działali, spełniali się, zdobywali doświadczenie i umiejętności. Przede wszystkim jednak nasza organizacja daje coś bezcennego – najlepiej spędzony czas na studiach oraz przyjaźnie na całe życie. Działaj z nami!

Dołączając do NZS UAM możesz udzielać się w Dziale ds. HRu, Dziale ds. Projektów, Dziale ds. PRu, Dziale ds. Partnerów oraz NZS UAM TV!

Dział ds. HR

“NZS TO LUDZIE” to hasło, które żartobliwie powtarzane jest wśród NZSowej społeczności w całej Polsce w odpowiedzi na pytanie “czym jest dla ciebie NZS?”. Jednak to właśnie ono najlepiej oddaje to, czym zajmuje się dział ds. Human Resources (HR). To miejsce dla osób, które w centrum zainteresowania stawiają… Właśnie ludzi! Osoby z tego działu są otwarte, pełne energii i opiekuńcze. To oni dbają o atmosferę w naszej Organizacji, odpowiadają za rekrutację, integracje, a także starają się, by NZSiacy wciąż mogli zdobywać nowe umiejętności i stale się rozwijać.

Działając w dziale ds. HR poznasz cały proces rekrutacji i mentoringu od podstaw, a także zadbasz o rozwój członków i sympatyków w naszej Organizacji. Zdobędziesz nowe umiejętności miękkie, poznasz najlepsze gry teambuildingowe podczas spotkań działu, a twoje działania i podejmowane aktywności będą miały realny wpływ na funkcjonowanie Organizacji. Ponadto, będziesz wspaniale się bawić podczas przygotowanych integracji, zarówno wewnątrz NZS UAM, jak i z całym regionem poznańskim i wspólnie z innymi zadbasz o to, by każde z tych spotkań było niezapomniane!. Brzmi wspaniale, prawda?

Dział ds. Projektów

Chcesz zdobyć praktyczne umiejętności zarządzania projektami? A może masz pomysł i chęci na zorganizowanie własnej inicjatywy w trakcie studiów? Dział ds. Projektów NZS UAM zrzesza wszystkich członków i sympatyków naszej organizacji chcących uczestniczyć w organizacji projektów lub je koordynować. Zapewniamy szkolenia umiejętności twardych i miękkich z zakresu zarządzania projektami, możliwość uczestnictwa w projektach ogólnopolskich i zaplecze techniczne potrzebne do realizacji wydarzeń. Wolisz działać i pomagać lokalnie? Od 2020 r. w ramach działu ds. Projektów funkconuje także Sekcja charytatywna organizująca regularne akcje. Do tej pory zorganizowaliśmy m.in. zbiórkę dla poznańskich szpitali oraz zbiórkę artykułów szkolnych dla poznańskich ośrodków opiekuńczych.

Wypełnij życie działaniem. Nie czekaj, aż coś się wydarzy. Spraw, by się wydarzyło.

Bradley Whitford

Dział ds. PR

Spraw, by o NZS UAM było głośno! W Dziale ds. PR-u możesz zostać specjalistą od promocji, mediów społecznościowych, montażu i grafiki. Nauczysz się pisać posty na Facebooka, robić zdjęcia na Instagram, poprowadzisz własną serię postów i poznasz tajniki grafiki komputerowej. Weźmiesz także udział w procesie tworzenia strategii i wdrażania promocji wydarzeń oraz nawiążesz relacje z mediami lokalnymi i studenckimi. Członkowie działu PR mogą rozwijać się w zakresie marketingu internetowego, tworzenia treści na social media, opracowywania identyfkacji wizualnej, zarządzania kryzysowego i po prostu szeroko pojętej promocji.

Dział ds. PR-u to miejsce dla każdego, kto chciałby zdobyć doświadczenie jako social media ninja, fotograf, grafik lub wejść w rolę rzecznika prasowego. Jeśli masz głowę pełną pomysłów, odznaczasz się kreatywnością, zawsze trzymasz rękę na pulsie i chcesz podzielić się z innymi swoimi pasjami, ten dział będzie dla Ciebie!

Dział ds. Partnerów

Dział partnerów skupia się na pozyskiwaniu firm do współpracy przy naszych licznych projektach i wydarzeniach. Jego członkowie mają nie tylko szansę na poznanie wspaniałych miejsc i osób w Poznaniu, ale również okazję do zdobywania wiedzy na temat dobrych technik komunikacji i negocjacji. Jako pomoc przy działaniu dostępne są zarówno szkolenia jak i poradniki. 

W dziale partnerów odnajdzie się każdy. Osoby cechujące się otwartością zajmują się bezpośrednim kontaktem z przedstawicielami firm, natomiast dla tych bardziej nieśmiałych szansą na aktywne działanie jest tworzenie obszernych baz danych z informacjami o potencjalnych partnerach.

 

NZS UAM TV

O naszej telewizji studenckiej możesz przeczytać na stronie:

Brzmi dobrze?