Nowa siedziba Schroniska dla zwierząt w Poznaniu – relacja i wolontariat

Wracamy do działania z nowymi siłami!

Po wakacyjnej przerwie i błogim odpoczynku przedstawiciele projektu AdOpcja udali się do nowej siedziby Schroniska dla zwierząt w Poznaniu w celu przekazania darów rzeczowych. Dary w postaci sporej ilości ściółki trafiły do przebywających tam obecnie myszoskoczków i królika, a koce, szelki i obroże do większych rezydentów schroniska. Przy okazji nasi wolontariusze mieli okazję podziwiać nowy budynek schroniska mieszczącego się obecnie na ulicy Kobylepole 51.

Poprzednia siedziba schroniska znajdowała się przy ul. Bukowskiej 266 od 1964 r. Było to pierwsze schronisko w Polsce zbudowane od podstaw. Po ponad 50 latach funkcjonowania w starej lokalizacji poznańskie schronisko doczekało się budynków spełniających najwyższe europejskie standardy. Boksy z ogrzewaniem wewnętrznym i wybiegami, kociarnia z wydzielonymi pomieszczeniami dla poszczególnych podopiecznych i pokój do socjalizacji zwierząt to tylko niektóre z nowych, schroniskowych udogodnień. Ponadto, miejsce znajdzie tam dla siebie nawet 300 bezdomnych psów i tyle samo kotów. Kilka dni przed wizytą naszej delegacji ogłoszono, że Schronisko dla zwierząt w Poznaniu zostało laureatem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021. Oznacza to, że znalazło się na liście 10. najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce.

W nowym schronisko nie brakuje rąk potrzebnych do pracy

Z powodu zmiany lokalizacji w schronisku został otwarty nabór ciągły na wolontariuszy. Wszystkie chętne osoby muszą mieć ukończony 18 rok życia, opisać swoje doświadczenie w opiece nad zwierzętami i motywację do działania, a następnie przejść rozmowę kwalifikacyjną.

Źródło grafiki: https://schronisko.com/oglaszamy-nabor-na-wolontariat/

Zgłoszenia na wolontariat można przesyłać mailowo na adres rekrutacja@schronisko.com

Nie możesz zostać wolontariuszem w schronisku? Nic straconego! Nadal możesz pomóc zwierzakom, przynosząc dla nich dary rzeczowe. Zaczyna się sezon chłodniejszych dni i nocy, dlatego zachęcamy do wykorzystania ostatnich dni wakacji studenckich na małe porządki jesienne i zajrzenie do szaf w poszukiwaniu starych ręczników lub kocy, które mogą dostać drugie życie w Waszym lokalnym schronisku!

Źródła:

  1. https://schronisko.com/juz-niebawem-przenosimy-sie-do-nowej-lokalizacji%f0%9f%90%b1%f0%9f%90%b6%f0%9f%98%8e%f0%9f%98%81/ 
  2. https://schronisko.com/nasze-schronisko-dla-zwierzat-zostalo-laureatem-konkursu-top-inwestycje-komunalne-2021-dziekujemy-za-glosy/ 
  3. https://schronisko.com/oglaszamy-nabor-na-wolontariat/
  4. https://schronisko.com/o-nas/ 

Autor: Joanna Marcinkowska